1430-18-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN515G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-18-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
34/0.0071"
Additional Resources
In-Stock: 13
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'