1332-24-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN112R-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Red 300V 25.00' (7.62m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0050"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG RED
Unit Price:
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 50'