1332-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN111B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Black 300V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0063"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Non-Cancelable/Non-Returnable
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 100'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 25
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 22AWG BLK FOOT
In-Stock: 965
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 50'