1332-20-1-0500-003-1-S
DigiKey Part Number
1175-1332-20-1-0500-003-1-S-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-003-1-S
Description
UL1332, FEP INSULATED HOOK-FOOT
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C