Image for 1330-24-1-0500-001-1-TS is not available
1330-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1330-24-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C