1330-22-1-0500-006-1-TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 980
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 6
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Brown 600V 500.0' (152.4m)
1330-22-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
1330-22-1-0500-006-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BRN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C