1330-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN114L-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Blue 600V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C