1330-22-1-0500-001-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 9
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 630
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Black 600V 50.00' (15.24m)
1330-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN107B-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 50'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C