1330-20-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN106B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-20-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Black 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C