11047-18-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN130R-500-ND
1175-11047-18-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-18-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Red 600V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C