11047-10-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-11047-10-1-0500-004-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-10-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 10AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 19/0.0092" Red 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.090" (2.29mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C