10982-20-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2667-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-20-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 5'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 5.00' (1.52m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
5.00' (1.52m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V GRN 5'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 5'
In-Stock: 26
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V RED 5'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE
In-Stock: 4000
HOOK-UP SOLID 20AWG WHT 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 1
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 25'
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 50'