10982-20-1-2000-001-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2665-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-20-1-2000-001-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Solid Black 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Additional Resources
In-Stock: 1
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V RED 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 20AWG BLACK
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 5'
In-Stock: 26
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 10'
In-Stock: 33
HOOK-UP SOLID 20AWG BLK 100'
In-Stock: 17
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 50'