10982-18-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2664-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-18-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 18AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Additional Resources
In-Stock: 5
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 18AWG GRN 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 18AWG BLK 100'
In-Stock: 15
HOOK-UP SOLID 18AWG RED 100'
In-Stock: 27
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 18AWG WHITE
In-Stock: 2000
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 6
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 5'