10368-32-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10368-32-1-0500-003-1-TS-ND
1175-10368-32-1-0500-003-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-32-1-0500-003-1-TS
Description
UL10368 HALOGEN FREE 30AWG, 105C
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.031" (0.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
105°C