10368-30-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN379B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Black 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0039"
Additional Resources
In-Stock: 9
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG WHT 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 30AWG YEL 100'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 30AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG BLU 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG BRN 100'
In-Stock: 4
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 20
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 50'