10368-28-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN394N-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-28-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG BRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" Brown 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.036" (0.91mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Alternate Color
HOOK-UP STRND 28AWG BLK 100'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 28AWG YEL 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 28AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 28AWG BLU 100'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BRN 25'
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BRN 50'