10368-26-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN399B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Black 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0063"
Ratings
UL Style 10368
Conductor Material
Features
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 26AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BLU 25'
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BRN 25'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG BLK 100'
HOOK-UP STRND 26AWG BLK FOOT
In-Stock: 930
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BLK 50'