10064-34-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN571W-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-34-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 50'
Customer Reference
Detailed Description
34 AWG Hook-Up Wire 7/0.0024" White 30V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.013" (0.33mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0024"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 9
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLK 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 34AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 34AWG 30V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLU 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 34AWG 30V GRN 50'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHITE
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 34AWG 30V WHT 25'