10064-32-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN567R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Red 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 13
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 24
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLUE
In-Stock: 11910
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GREEN
In-Stock: 5962
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 50'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 25'