Image for 10064-32-1-0500-001-1-TS is not available
10064-32-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-32-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Black 30V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 997 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 25'
In-Stock: 23
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 50'