10064-30-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN558B-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 50'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Black 30V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0039"
Additional Resources
In-Stock: 22
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 30AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLU 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK FOOT
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 25'