10064-28-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-28-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-28-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 30V RED FEET
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" Red 30V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.023" (0.58mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Conductor Material
Spool Size
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 28AWG 30V BLK FEET
In-Stock: 218
HOOK-UP STRND 28AWG 30V WHT FEET
In-Stock: 6467
HOOK-UP STRND 28AWG 30V BLU FEET
In-Stock: 1235
HOOK-UP STRND 28AWG 30V YEL FEET
WIRE
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG 30V RED