10064-26-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-26-1-0500-005-1-TS-ND
1175-10064-26-1-0500-005-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-26-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 30V BLU FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Blue 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 4,286 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Spool
Alternate Color
WIRE
In-Stock: 6698
HOOK-UP STRND 26AWG 30V YEL FEET
In-Stock: 4105
WIRE
In-Stock: 111
HOOK-UP STRND 26AWG 30V WHT FEET