10064-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-24-1-0500-007-1-TS-ND
1175-10064-24-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-24-1-0500-007-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 7/0.0079" Green 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.031" (0.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0079"
Additional Resources
In-Stock: 5,411 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
WIRE
In-Stock: 5889
HOOK-UP STRND 24AWG 30V BRN FEET
In-Stock: 5060
HOOK-UP STRND 24AWG 30V BLK FEET
HOOK-UP STRND 24AWG 30V RED FEET