TR220MA120-1538E471 VI
DigiKey Part Number
2034-TR220MA120-1538E471VI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR220MA120-1538E471 VI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 200W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
Category
No Load Power Consumption
150mW
Manufacturer
Cincon Electronics Co. LTD
Applications
Medical
Series
Efficiency
91%
Packaging
Box
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
37.4" (0.95m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord
Size / Dimension
7.09" L x 2.95" W x 1.75" H (180.0mm x 75.0mm x 44.5mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cURus, FCC, TUV
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
16.67A
Base Product Number
Power (Watts)
200 W