NDR050P040-S
NDR050P040-S
Prototyping with Solder Stencils - Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
NDR050P040-S
DigiKey Part Number
315-NDR050P040-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDR050P040-S
Description
NARROW DUAL ROW 0.5MM PITCH 40-P
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
40
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)