GEN-DR040-P60-S
GEN-DR040-P60-S
Prototyping with Solder Stencils - Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
GEN-DR040-P60-S
DigiKey Part Number
315-GEN-DR040-P60-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEN-DR040-P60-S
Description
GENERIC DUAL ROW 0.4MM PITCH 60-
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
60
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.016" (0.40mm)