CED1H100MCB6354 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CED1H100MCB6354 |
Description | CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Mfr | Polarization Polar |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Impedance 880 mOhms |
Part Status Active | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
Voltage - Rated 50 V | Mounting Type |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |