CED1H100MCB6354 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1
Datasheet
10 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CED1H100MCB6354
DigiKey Part Number
4191-CED1H100MCB6354TR-ND - Tape & Reel (TR)
4191-CED1H100MCB6354CT-ND - Cut Tape (CT)
4191-CED1H100MCB6354DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CED1H100MCB6354
Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
880 mOhms
Part Status
Active
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C