KTF101B335K43N0T00
DigiKey Part Number
KTF101B335K43N0T00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTF101B335K43N0T00
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)