C4SMAFL85A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-C4SMAFL85ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4SMAFL85A TR13 PBFREE
Description
400W 85V SMD TRANSIENT VOLTAGE S
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
137V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAflat
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Package / Case
DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V