3SMC7.5CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC7.5CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC7.5CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC7.5CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.9V Clamp 232.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
232.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V