GMB633PC35
DigiKey Part Number
2266-GMB633PC35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB633PC35
Description
CIR BRKR THERM-MAG 35A 240VAC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 35A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
35A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
240 V