GMB633PC16
DigiKey Part Number
1864-1360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB633PC16
Description
CIR BRKR THERM-MAG 16A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 16A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
16A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
240 V