CPFBZ-A2C5-32.768D6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Abracon LLC
In Stock: 36,550
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 6,214
Datasheet
Similar
ECS Inc.
Raltron Electronics
In Stock: 595
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
CPFBZ-A2C5-32.768D6
DigiKey Part Number
CPFBZ-A2C5-32.768D6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPFBZ-A2C5-32.768D6
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)