GMT31X7R105K50NT2
DigiKey Part Number
2571-GMT31X7R105K50NT2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT31X7R105K50NT2
Description
CAP1206 X7R 1UF 10% 50V AEC
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.074" (1.90mm)