GMC31CG103F50NT
DigiKey Part Number
2571-GMC31CG103F50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31CG103F50NT
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC31CG103F50NT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)