GMC21X7R104K50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC21X7R104K50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21X7R104K50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21X7R104K50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21X7R104K50NT
Description
CAP0805 X7R .1UF 10% 50V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)