GMC21CG3R3B50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC21CG3R3B50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG3R3B50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21CG3R3B50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG3R3B50NT
Description
CAP0805 COG 3.3PF .1PF 50V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)