GMC10CG3R3B100NTD
DigiKey Part Number
4713-GMC10CG3R3B100NTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10CG3R3B100NTDCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC10CG3R3B100NTDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC10CG3R3B100NTD
Description
CAP0603 COG 3.3PF .1PF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)