FB322513T-600Y-S-1
DigiKey Part Number
2571-FB322513T-600Y-S-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FB322513T-600Y-S-1
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1210 1LN
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 500mA 300mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz