TPAL0220D10R0K9
DigiKey Part Number
4506-TPAL0220D10R0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPAL0220D10R0K9
Description
RES 10 OHM 35W 0.5% T0220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±0.5% 35W Through Hole Resistor TO-220-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tube
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-220
Resistance
Size / Dimension
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.772" (19.60mm)