RFPR2010J50R0S025E9
DigiKey Part Number
4506-RFPR2010J50R0S025E9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFPR2010J50R0S025E9
Description
RF RES 50 OHM DC-6GHZ 25W 5%
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms ±5% 25W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) RF, High Frequency Thick Film
Category
Features
RF, High Frequency
Mfr
Temperature Coefficient
200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)