TISP4C145H3BJR-S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 6,000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 3,363
Datasheet
120V Off-State Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
TISP4C145H3BJR-S
DigiKey Part Number
TISP4C145H3BJR-STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4C145H3BJR-S
Description
THYRISTOR 120V 100A DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TISP4C145H3BJR-S Models
Category
Current - Hold (Ih)
150 mA
Manufacturer
Bourns Inc.
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
45pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakover
145V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Off State
120V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Voltage - On State
3 V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A