SRR5228A-680M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR5228A-680M |
Description | FIXED IND 68UH 650MA 550 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Molded Inductor 650 mA 550mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 550mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 570mA |