SRP7050WA-330M
DigiKey Part Number
118-SRP7050WA-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP7050WA-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRP7050WA-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP7050WA-330M
Description
FIXED IND 33UH 4A 127.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 4 A 127.6mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
127.6mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
6MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Current - Saturation (Isat)
4.9A
Size / Dimension
0.311" L x 0.287" W (7.90mm x 7.30mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)