SRP2313CC-100M
DigiKey Part Number
118-SRP2313CC-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP2313CC-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRP2313CC-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP2313CC-100M
Description
FIXED IND 10UH 33A 4.15 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 33 A 4.15mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
28A
DC Resistance (DCR)
4.15mOhm Max
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)