SRP1513CA-220M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1513CA-220M |
Description | FIXED IND 22UH 17A 13.86 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Inductor 17 A 13.86mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 13.86mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 40 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 6MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 22A | Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm) |