SRP1510CA-330M
DigiKey Part Number
118-SRP1510CA-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP1510CA-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRP1510CA-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1510CA-330M
Description
FIXED IND 33UH 13A 20 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 13 A 20mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
20mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
4MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Current - Saturation (Isat)
18.7A
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)